Najczęściej zadawane pytania.

1.Czym różni się wasz sposób nauczania od metody wymyślonej przez Robina Callana?

Najważniejszą różnicą jest to, iż używamy innych książek. Nasze książki zawierają nowoczesne słownictwo, które jest używane w obecnie. Książki zawierają także ćwiczenia gramatyczne, które są wykonywane przez uczniów na lekcjach. W książkach zawarte są różne ćwiczenia komunikacyjne dla uczniów, które zmuszają ich do zadawania pytań innym uczestnikom kursu, dzięki czemu mogą na „własnej skórze” poćwiczyć wprowadzaną gramatykę lub słownictwo. Ponadto do Naszej książki dołączona jest płyta CD która zawiera tłumaczenia polskie, czego niestety brakowało w metodzie wymyślonej przez Robina Callana, dzięki temu płyty są naprawdę przydatne do nauki angielskiego poza lekcjami np. jadąc samochodem. Płyta jest dołączona do każdej książki i jest wliczona w cenę. Oprócz tego każdy student naszej szkoły otrzymuje za darmo kody do specjalnej platformy internetowej, dzięki której może uczyć się gdziekolwiek chce i kiedykolwiek chce. Jest to doskonała alternatywa dla tych, którzy wolą uczyć się przy pomocy komputera.

2. Czy są prace domowe ?

Nie ma prac domowych ale studenci są zachęcani do słuchania płyt poza lekcjami, przeglądania książki i korzystania z platformy internetowej. Im więcej czasu student poświęci na naukę poza lekcjami tym szybciej dotrze do celu jakim jest swobodne porozumiewanie się po angielsku.

3. Jak wyglądają wasze lekcje ?

Praktycznie każde zajęcia zaczynają się od powtórki materiału z kilku ostatnich lekcji, po której wprowadzany jest nowy materiał. Prawie cała lekcja to praca ustna z lektorem, polegająca na tym, że lektor uczy nowego słownictwa lub zagadnienia gramatycznego, a potem zadaje pytania z użyciem tych słów i gramatyki tak, aby cały nowy materiał był ćwiczony w praktyce i w kontekście. Praca ustna jest przerywana czytaniami i dyktandami oraz czasami studenci wykonuja pisemne ćwiczenia gramatyczne. Więcej o Naszych lekcjach znajdziecie w zakładce METODYKA.

4. Czy uczycie gramatyki i czy można nauczyć się języka bez gramatyki ?

Tak uczymy gramatyki. Po pierwsze jest wprowadzana i omawiana ustnie a następnie używana w pytaniach zadawanych przez uczniów i nauczycieli, a po drugie jest przerabiana pisemnie w postaci tradycyjnych ćwiczeń. Nie można nauczyć się języka bez gramatyki. Na naszych lekcjach gramatyka jest obecna cały czas, jest zawarta w pytaniach która są zadawane przez nauczycieli i w odpowiedziach udzielanych przez studentów. Gramatyka w formie pisemnej jest także obecna ale nie w takich ilościach jak w tradycyjnych sposobach nauczania gdzie jest ona dominującą częścią lekcji.

5. Czy Wasz sposób nauczania uczy tylko beznamiętnego odpowiadania na pytania i oducza samodzielnego myślenia.

Uczniowie na naszych lekcjach rzeczywiście odpowiadają na wiele pytań ale ponadto sami także zadają pytania innym uczestnikom kursu. Ponadto dzięki temu że „wyrośliśmy” na metodzie Callana i posiadamy wieloletnie doświadczenie związane z nauczaniem wiemy że uczniowie powinni nie tylko odpowiadać na pytania ale także dodawać coś od siebie, dlatego nasi nauczyciele wyciągają coś więcej niż tylko odpowiedzi, wciągają uczniów w mini rozmówki, zadają im inne dodatkowe pytania które zmuszają uczestników kursu do powiedzenia czegoś więcej.

6.Czy wasze lekcje są odpowiednie dla kogoś kto nigdy wcześniej nie uczył się języka lub uczył się niewiele i nie dużo pamięta.

Oczywiście, jak najbardziej ,nasze lekcje są odpowiednie dla każdego poziomu zaawansowania. Ci początkujący zaczynają od książki 1 i powoli posuwają się poznając coraz to nowe słowa oraz struktury gramatyczne ci bardziej zaawansowani zaczynają naukę w kolejnych książkach i posuwają się zdecydowanie szybciej z materiałem nie powtarzając materiału tak często.