Metodyka

EMPIRE – live english… ten slogan w pełni charakteryzuje nasze szkolenia. Nasze lekcje są żywe, intensywne i nie pozwalają się nudzić.

Na naszych lekcjach studenci nie zapisują nudnych gramatycznych regułek które w prawdziwym życiu są mało przydatne, ale biorą czynny udział w lekcji. Na naszych lekcjach angielski jest cały czas „w powietrzu”.

Podstawą każdej lekcji jest część tzw: pytanie odpowiedź , ale nie jest to tylko beznamiętne odpowiadanie na pytania, lecz uczniowie są wciągania w mini rozmowy będące rozwinięciem konkretnego pytania, poza tym na lekcji uczniowie czasami mają różne polecenia w postaci zadania pytanie koledze lub koleżance zawierającego nowo poznane słówko lub strukturę gramatyczną. Oczywiście na początku wiele osób które zapisują się do Naszej szkoły jest zszokowanych ….. dlaczego oni mówią do mnie tak szybko ? dlaczego w ogóle mówią do mnie po angielsku a nie po polsku ? Dlaczego ja mam odpowiadać na takie mnóstwo pytań ? Dlaczego ja mam mówić coś od siebie ? dlaczego oni mnie tak męczą ….? Część z nich nie mogąc pozbyć się przyzwyczajeń z tradycyjnych lekcji ( czytanka, tłumaczenie czytanki, wprowadzenie gramatyki, ćwiczenia gramatyczne, praca domowa ….. żadnych pytań po angielsku, nie ma potrzeby mówić po angielsku ) rezygnuje po lekcjach próbnych i wraca do starych przyzwyczajeń. Jednak zdecydowana większość po pierwszym szoku przyzwyczaja się i zaczyna czerpać przyjemność z lekcji a przy okazji pozbywać się strachu i wstydu przed mówieniem po angielsku przy innych ludziach, co dla ludzi uczących się „papierowo” jest nie lada problemem, który ciężko przełamać samemu.

Pozostałą cześć lekcji wypełniają czytanie lekcji oraz pisanie dyktand. Sposób nauczania używany przez Naszą szkołę jest podobna do metody Callana, która wielu osobom jest znana. My, to co wypracowaliśmy dzięki wieloletniemu doświadczeniu z metodą Callana nazwaliśmy „live english” …. wyciągnęliśmy to co najlepsze z Callana ( niewątpliwie były tam różne rzeczy które naprawdę działały) zmieniliśmy podręczniki na dużo lepsze, czyli DIRECT METHOD FOR ENGLISH ( więcej informacji o podręcznikach na www.directenglish.pl), dodaliśmy możliwość korzystania z platformy internetowej i otrzymaliśmy coś dzięki czemu nauka żywego angielskiego jest przyjemniejsza i bardziej efektywna. Nie bez znaczenia jest fakt, iż należymy do międzynarodowej sieci szkół i dzięki kwartalnym spotkaniom z menadżerami i metodykami z innych naszych oddziałów możemy wymieniać się spostrzeżeniami aby stale ulepszać sposób nauczania. Oczywiście nie zapominamy o gramatyce, jest ona obecna w naszych kursach. Po pierwsze jest wprowadzana i omawiana ustnie a następnie używana w pytaniach zadawanych przez uczniów i nauczycieli, a po drugie jest przerabiana pisemnie w postaci tradycyjnych ćwiczeń.
Jeśli nadal nie jesteście przekonani o tym, iż Nasza szkoła jest najlepszym wyborem do nauki żywego angielskiego zajrzyjcie pod zakładkę O NAS gdzie znajdziecie inne powody dla których moglibyście zacząć współpracować się z nami.

Najlepiej doświadczyć wszystkiego samemu więc aby zobaczyć na żywo nasze lekcje przyjdź na lekcje próbne . Więcej informacji znajdziesz w zakładce LEKCJE PRÓBNE.